• 11.png
Dziennik Wschodni

Oddaj stary telefon i pomóż dzieciom

Nie wiesz co zrobić ze starym telefonem komórkowym? Przynieś go do I Liceum Ogólnokształcącego i przyłącz się do akcji „Oddaj stary telefon świętemu Mikołajowi”. Przekazane telefony trafią do firmy recyklingowej, która je przetworzy, a uzyskane w ten sposób pieniądze trafią do dwóch fundacji: Świętego Mikołaja i Dzieciom w Potrzebie.

Pomagamy przede wszystkim zdolnym, ale biednym dzieciom, rodzinnym domom dziecka, a także rodzinom zastępczym. Przez 12 lat naszej działalności wsparliśmy w edukacji ponad 4000 dzieci, dlatego zachęcamy wszystkich do oddania starych, zużytych telefonów komórkowych. Po pierwsze, w ten sposób każdy może pomóc potrzebującym dzieciom, a po drugie taki telefon nie zaśmieci naszego środowiska, stary telefon jest elektrośmieciem i nie wolno wyrzucać go do kosza.- tłumaczy Elżbieta Doroszewska z Fundacji świętego Mikołaja w Warszawie.

W Puławach telefony można oddawać w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. A. J. Czartoryskiego. Taki sam punkt zbiórki telefonów został utworzony w Gminnym Zespole Szkół przy ul. Szkolnej w Kazimierzu Dolnym. Do tych samych pojemników można oddać także starą baterię i ładowarkę.

W naszym liceum trwa już zbiórka zużytych telefonów. Zachęcamy wszystkich do ich przynoszenia. W każdym domu jest kilka niepotrzebnych telefonów- mówi Monika Misztal, nauczycielka z I LO w Puławach.

Stary telefon można również włożyć do koperty i wysłać pocztą na adres Fundacji świętego Mikołaja. Należy pamiętać, aby z telefonu wyjąć kartę SIM. –To bardzo dobry pomysł, szkoda tylko, że wcześniej o tym nie wiedziałam. Tuż przed świętami, kiedy robiłam porządki sama osobiście wyrzuciłam do śmieci stare telefony, które zostawili u mnie moi synowie - przyznała się Pani Wanda.

Więcej o Fundacji na stronie internetowej www.zbiorkatelefonow.pl