• 11.png
fundusze.malopolska.pl

Co robi Święty Mikołaj na wiosnę? 

http://www.fundusze.malopolska.pl/SitePages/DisplayEvent.aspx?List=0a55224a-2816-4e42-a523-717f99b3a7e8&ID=104&Source=http%3A%2F%2Fwww.fundusze.malopolska.pl%2FSitePages%2FListevents.aspx%3FList%3D0a55224a-2816-4e42-a523-717f99b3a7e8

Nadchodzi długo oczekiwana wiosna, z dnia na dziń robi się cieplej i przyjemniej. Rozpiera nas dobra energia, z zapałem przygotowujemy się do nadchodzących zmian. Przy okazji wiosennych porządków w naszych głowach, szfach, garażach pomyślmy o potrzebujących. W prosty sposób możemy im pomóc, do czego Urząd Marszałkowski Wójwództwa Małopolskiego zachęca wraz z Małopolskim Urzadem Wojewódzkim, przyłączając się do akcji "Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi"

Wystarczy do 30 kwietnia niepotrzebny już telefon komórkowy wrzucić do jednego z przygotowanych pojemników. Znajdują się one w:

- Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, ul. Basztowa 22, parter (przy portierni)

- Oddziale Paszportowym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, ul. Przy Rondzie 6 (sala paszportowa)

- Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, budynek B („nowy”)

- Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, ul. Wielicka 72, budynek B, parter (w punkcie informacyjnym)

- Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, delegatura w Tarnowie, Al. Solidarności 5-9, parter – hall,

- Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, delegatura w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 52, parter (przy portierni).

Wszystkie zebrane telefony zostaną przetworzone przez firmę recyklingową Biosystem a uzyskane w ten sposób środki zasilą konta dwóch organizacji - Fundacji Świętego Mikołaja i Fundacji Dzieciom w Potrzebie. I dzięki temu już teraz, u progu nadchodzącej wiosny możemy zadbać o gwiazdkowe prezenty dla dzieci.  

Fundacja Świętego Mikołaja www.mikolaj.org.pl niesie szeroką pomoc m.in. zdolnym, ale biednym uczniom (program stypendialny "Solidarni" www.solidarni.org.pl, kampania "Dnia Papieskiego"), rodzinnym domom dziecka i rodzinom zastępczym (program "Grunt to rodzina"), matkom na rynku pracy (konkurs "Mama w pracy") oraz  samotnym matkom (program "Uśmiechnij sie, mamo!"). Fundacja Dzieciom w Potrzebie www.dzieciomwpotrzebie.pl wspiera dzieci z chorobami onkologicznymi, metabolicznymi, niepełnosprawne oraz zaniedbane środowiskowo.

Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie www.zbiorkatelefonow.pl oraz tutaj: www.malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=7232