• 03.png
KurierUstecki.pl

Nie wiesz co zrobić ze starym telefonem komórkowym? Oddaj go Świętemu Mikołajowi

Pomożesz w ten sposób dzieciom.

Teatr Lalki "Tęcza" przyłączył się do akcji charytatywnej polegającej na zbiórce starych lub niepotrzebnych telefonów komórkowych. Akcja prowadzona jest przez warszawską Fundację Świętego Mikołaja, która od 12 lat działa na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w całym kraju.

Jak wziąć udział w akcji?

- Wystarczy przynieść telefon do "Tęczy" od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 i wrzucić do specjalnego pojemnika znajdującego się w holu teatru. Przed oddaniem telefonu należy wyjąć z niego kartę SIM. Aparat nie musi działać, może nie mieć baterii. Przypominamy przy okazji, że starych aparatów nie wolno wyrzucać do śmieci, bo są niebezpieczne dla środowiska - mówi Sabina Soboń, konsultant programowy "Tęczy".

Zgromadzone telefony Fundacja Świętego Mikołaja odda firmie recyklingowej. W zamian dostanie pieniądze, dzięki którym sfinansuje działania swoje oraz partnerskiej Fundacji Dzieciom w Potrzebie.

- Nie dość, że uczestnicy akcji pomogą dzieciom, to jeszcze przyczynią się do ochrony środowiska - podkreślają działacze Fundacji Świętego Mikołaja.