• 09.png
MM Puławy

Oddaj stary telefon i pomóż dzieciom

http://www.mmpulawy.pl/artykul/oddaj-stary-telefon-i-pomoz-dzieciom-285575.html

Przekazane telefony trafiają do firmy recyklingowej, która je przetwarza, a uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają do dwóch fundacji: Świętego Mikołaja oraz Fundacji Dzieciom w Potrzebie

Nie wiesz, co zrobić ze starym telefonem komórkowym? Przynieś go do I Liceum Ogólnokształcącego i przyłącz się do akcji „Oddaj stary telefon świętemu Mikołajowi".

Przekazane telefony trafiają do firmy recyklingowej, która je przetwarza, a uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają do dwóch fundacji: Świętego Mikołaja oraz Fundacji Dzieciom w Potrzebie.

– Pomagamy przede wszystkim zdolnym, ale biednym dzieciom, rodzinnym domom dziecka, a także rodzinom zastępczym. Przez 12 lat naszej działalności wsparliśmy w edukacji ponad 4000 dzieci, dlatego zachęcamy wszystkich do oddawania starych, zużytych telefonów komórkowych. Po pierwsze, w ten sposób każdy może pomóc potrzebującym dzieciom, a po drugie taki telefon nie zaśmieci naszego środowiska, stary telefon jest elektrośmieciem i nie wolno wyrzucać go do kosza – tłumaczy Elżbieta Doroszewski z Fundacji Świętego Mikołaja w Warszawie.

W Puławach telefony można oddać w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. A. J. Czartoryskiego. Taki sam punkt zbiórki telefonów został utworzony w Gminnym Zespole Szkół przy ul. Szkolnej w Kazimierzu Dolnym.

Do tych samych pojemników można oddać także starą baterię i ładowarkę. – W naszym liceum trwa już zbiórka zużytych telefonów. Zachęcamy wszystkich do ich przynoszenia. W każdym domu jest kilka niepotrzebnych telefonów – mówi Monika Misztal, nauczycielka z I LO w Puławach.

Stary telefon można również włożyć do koperty i wysłać pocztą na adres Fundacji Świętego Mikołaja. Należy pamiętać, aby z telefonu wyjąć kartę SIM.

– To bardzo dobry pomysł, szkoda tylko, że wcześniej o tym nie wiedziałam. Tuż przed świętami, kiedy robiłam porządki sama osobiście wyrzuciłam do śmieci stare telefony, które zostawili u mnie moi synowie – przyznała się pani Wanda.

Więcej o Fundacji na stronie internetowej www.zbiorkatelefonow.pl