• 08.png
otoboleslawiec.pl

Zbierają stare telefony

www.otoboleslawiec.pl/news.php?id=58563

Stare, zniszczone, połamane, potrzaskane teelfony także sa potrzebne. Uczniowie ze Zgorzelca zbierają stare telefony. Kwota uzyskana z ich recyklingu przekazana zostanie na rzecz stypedniów dla uczniów zgorzeleckiego gimnazjum. Przyłącz się do akcji.

Nie musisz już wyrzucać starych, niedziałających telefonów komórkowych. Można je oddać firmie recyklingowej, pozyskując dzięki temu pieniądze na szczytny cel – przekonują gimnazjaliści ze Zgorzelca.

Nie można zapominać o tym, że stare telefony komórkowe mogą być szkodliwe dla środowiska Istnieją specjalne instytucje, zajmujące się przeróbką takich produktów. Fundacja Świętego Mikołaja zbiera je, po to, by oddać potem firmie recyklingowej, za co w zamian dostaną pieniądze. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na stypendia naukowe i sportowe dla uzdolnionej młodzieży z Gimnazjum nr 2.

Stare telefony oddać można do Gimnazjum nr 2 (ul. Orzeszkowej 60) lub do Urzędu Miasta Zgorzelec, do specjalnie przygotowanego pojemnika. Nie musi być w nich ani karty SIM, ani baterii. Biorąc udział w akcji nie tylko chronisz środowisko, ale także możesz sprawić komuś piękny prezent. Nie masz żadnego starego telefonu na zapleczu? Zapytajcie sąsiadów, przyjaciół, kolegów, znajomych, ciotkę, babcię, wujka, siostrę, psa, może oni mają! Pamiętajcie, każda pomoc się liczy.

Akcja trwa do 30 stycznia 2011 roku.

Uzdolnionej młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu można również pomóc wpłacając bezpośrednio pieniądze na konto stypendialne.

Odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja

ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno

Numer konta: 35 1090 0004 9149 0000 0000 0039

Tytułem: Darowizna na stypendia w szkole

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

Zgorzelec, ul. E.Orzeszkowej 60