• 08.png
Radio dla Ciebie

Oddaj starą komórkę

wywiad z Elżbietą Doroszewską: http://rdc.pl/index.php?/pol/artykuly__1/warto_wiedziec/oddaj_stara_komorke

Każda do czegoś się przyda, a pieniądze wspomogą rodzinne domy dziecka, uzdolnioną, niezamożną młodzież oraz dzieci z chorobami onkologicznymi.  

Zapewne duża część osób ma w szufladzie stare, nieużywane telefony komórkowe. O tym, jak można je spożytkować z Elżbietą Doroszewską z Fundacji Świętego Mikołaja rozmawiał Paweł Homa (RDC). 

- Wszystkie telefony, jakie uda nam się zgromadzić przekazujemy firmie recyklingowej "Biosystem", która segreguje aparaty na trzy części. Pierwsza stanowią telefony, które da się naprawić - one są sprzedawane na rynki krajów rozwijających się. Tam również trafiają części składowe telefonów. Z kolei te, które zupełnie nie nadają się do użytku są utylizowane.Fundacja otrzymuje pieniądze za sprzedaż aparatów telefonicznych i ich części - informuje gość RDC.  - Otrzymane pieniądze przekazywane są na działalność dwóch fundacji -  Fundacji Świętego Mikołaja i partnerskiej "Dzieciom w Potrzebie". Nasza fundacja zajmuje się min. rodzinnymi domami dziecka, stypendiami dla uzdolnionej, ale biednej młodzieży, matkami na rynku pracy oraz samotnymi matkami. Z kolei fundacja "Dzieciom w Potrzebie" organizuje turnusy terapeutyczne dla dzieci z chorobami onkologicznymi, dzieci zaniedbanych środowiskowo.  

Szczegóły na stronie www.zbiorkatelefonow.pl 

-->